Pseudonim:
"Ziuk"
Data urodzenia:
1924-07-04
Data śmierci:
2014-11-05
Funkcja:
-
Stopień:
kapral podchorąży
Pseudonimy:
"Ziuk", "Stokrotka"
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Erazm - Maria z domu Rozmaniec
Udział w konspiracji 1939-1944:
VII Obwód "Obroża" (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej, - 2 Rejon "Celków" (Marki)
Adres przed Powstaniem:
Warszawa ul. Dobra 26 m.9
Oddział:
VII Obwód "Obroża" (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej, - 2 Rejon "Celków" (Marki)
Losy po wojnie:
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1952)
Odznaczenia:
Krzyż Armii Krajowej, Krzyż Partyzancki, Krzyż Powstania Warszawskiego, Krzyż Zesłańców Syberii, Srebrny i Złoty Medal Za zasługi dla Łowiectwa.
Informacje dodatkowe:
Po wojnie został uwięziony przez NKWD i wywieziony w głąb Rosji. Po powrocie z sowieckiego łagru zdał egzamin na studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Architekt. Członek Polskiego Związku Łowieckiego (ojciec Józefa Balickiego - Erazm Balicki herbu Ostoja, w roku 1929, wraz z grupą kolegów założył "Nadniemeńskie Kółko Łowieckie" z siedzibą w Warszawie). Motorowodniak (1950-60), Mistrz Polski w klasie „A” (1956).
Miejsce pochówku:
Cmentarz Bródnowski w Warszawie.
Źródła:
Nekrolog w prasie, data emisji 10.11.2014
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Józef Balicki podczas otwarcia wystawy trofeów myśliwskich w  Muzeum Mazurskim w Szczytnie. <i>Źródło fot.:  muzeum.olsztyn.pl</i>

Józef Balicki podczas otwarcia wystawy trofeów myśliwskich w Muzeum Mazurskim w Szczytnie. Źródło fot.: muzeum.olsztyn.pl

Nasz newsletter