Pseudonim:
"Spokojny"
Data urodzenia:
1908-06-20
Data śmierci:
1978-12-04
Funkcja:
-
Stopień:
starszy sierżant
Miejsce urodzenia:
Ciechocinek
Imiona rodziców:
Jan - Józefa z domu Makowska
Praca zawodowa do 1944 r.:
Do września 1939 r. pracował przy budowie płatowców w Państwowych Zakładach Lotniczych na Okęciu, a następnie - pod okupacją niemiecką - jako pracownik administracyjny w Urzędzie Gminy Okęcie.
Udział w konspiracji 1939-1944:
III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1 Rejon (Czyste - Babice)
Oddział:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - Odwód Komendanta Okręgu - zgrupowanie "Paweł" - batalion "Antoni" - kompania "Anna" - III pluton do 6.08.1944 r. - zdemobilizowany.
Szlak bojowy:
Wola do 6.08.1944 r. - wyszedł z miasta z ludnością cywilną.
Losy po wojnie:
Po zakończeniu wojny kontynuował pracę w Urzędzie Gminy Okęcie, z którego został zwolniony w latach 50. Następnie pracował w Zakładach Wytwórczych Aparatury Oświetleniowej na Okęciu oraz w Przedsiębiorstwie Robót Kolejowych na Woli - jako metalowiec, potem w Warszawskich Zakładach Informatyki "Mera-Mat" - do przejścia na emeryturę w 1973 r.
Miejsce śmierci:
Warszawa
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter