Pseudonim:
"Lilas"
Data urodzenia:
1928-02-16
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
saper
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - kompania saperów
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną. Wywieziony do obozu koncentracyjnego KL Stutthof (data osadzenia 29.09.1944 r.) numer obozowy 92997, oznaczony jako więzień polityczny. Uczestnik "rejsu śmierci". Oswobodzony 03.05.1945 r. w Neustadt.
Źródła:
Archiwum Muzeum Stutthof - księga ewidencyjna więźniów I - II E-15; MPW
Uwagi:
We wrześniu 1944 r. z "luźnym" przydziałem do batalionu "Karpaty" - kompanii K-1 jako saper (dane za Piotrem Łubieńskim ps. "Andrzej"). Brał udział w walkach w rejonie Chełmskiej, Fortu Legionów, Królikarni, Szkoły na Woronicza oraz ulic: Ursynowskiej, Wiktorskiej, Racławickiej.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Fotografia wykonana w lipcu-sierpniu 1945 r. w Ystad (Szwecja). Opis zdjęcia: <i> Kwarantanna w Hali Sportowej </i>. Stoją od lewej: NN, NN, Jerzy Walerych, policjant szwedzki (NN), Zygmunt Szczutkowski, Piotr Łubieński i Julian Myśliwiec. Klęczy NN. Fot.  z archiwum  Piotra Łubieńskiego.

Fotografia wykonana w lipcu-sierpniu 1945 r. w Ystad (Szwecja). Opis zdjęcia: Kwarantanna w Hali Sportowej . Stoją od lewej: NN, NN, Jerzy Walerych, policjant szwedzki (NN), Zygmunt Szczutkowski, Piotr Łubieński i Julian Myśliwiec. Klęczy NN. Fot. z archiwum Piotra Łubieńskiego.

Nasz newsletter