Pseudonim:
"Julek"
Data urodzenia:
1920-07-04
Data śmierci:
1944-08-02
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 172 Miejsce: 9
Stopień:
podporucznik
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Józef - Julia z Drohomireckich
Pseudonimy:
"Julek", "1046"
Udział w konspiracji 1939-1944:
Narodowa Organizacja Wojskowa / Armia Krajowa - batalion NOW-AK "Antoni" - 1. kompania "Aniela"
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Ogrodowa 18/20
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Paweł" - batalion "Antoni" - kompania "Aniela"
Szlak bojowy:
Stare Miasto - Wola
Miejsce śmierci:
Poległ na ul. Sokołowskiej w drugim dniu powstania na Woli dowodząc patrolem wysłanym przez podpułkownika "Pawła" z cmentarza ewangelickiego. Patrol został rozbity przez Niemców stacjonujących w narożnym domu na ulicy Górczewskiej.
Informacje dodatkowe:
Harcerz 16. Warszawskiej Drużyny Harcerzy. Odznaczony Krzyżem Walecznych. Syn Józefa Chomicza, absolwenta Uniwersytetu w Kijowie, założyciela (wraz z bratem Bolesławem Chomiczem) firmy ogrodniczo-nasiennej. Matka Juliusza - Julia Chomicz była pielęgniarką w Szpitalu ZUS - ul. Czerniakowska 231 róg Rozbrat. Od nazwiska braci Chomiczów, właścicieli terenów po I wojnie światowej wywodzi się nazwa Chomiczówka - dzisiejsza część dzielnicy Bielany
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter