Pseudonim:
"Gryf"
Data urodzenia:
1927-06-18
Data śmierci:
1991-01-10
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Bydgoszcz
Imiona rodziców:
Władysław - Emilia z domu Popławska
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1942 roku - Szare Szeregi - Hufiec "Łoza" (Łowicz). Od września 1942 r. do 15 czerwca 1944 r. w Hufcu pełnił funkcję komendanta "Zawiszy" i "Bojowych Szkół".
Oddział:
Uczestnik Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału
Szlak bojowy:
Ochota - Śródmieście Południe. 1 sierpnia 1944 r. wybuch Powstania zastaje go w Warszawie, melduje się w przypadkowo napotkanym oddziele AK (prawdopodobnie w którejś kompanii 3. batalionu pancernego "Golski"). W składzie tego oddziału walczy w okolicach Politechniki. Po zameldowaniu się w "Pasiece" (Kwatera Główna Szarych Szeregów) otrzymuje polecenie przedarcia się przez linie niemieckie i wyjścia z Warszawy z ludnością cywilną z ważnymi rozkazami.
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną około 10 sierpnia 1944 r. Powrócił do konspiracji w Hufcu "Łoza" na terenie Łowicza.
Odznaczenia:
Krzyż Walecznych
Miejsce śmierci:
Szczecin, pochowany na Cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy w grobie rodzinnym.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter