Pseudonim:
"Katarzyna"
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1991-08-20
Funkcja:
-
Udział w konspiracji 1939-1944:
Krystyna Woyzbun od roku 1941 była łączniczką poczty głównej ZWZ-AK w komórce kierowanej przez Halinę Czarnocką i tam została zaprzysiężona. Od maja 1943 roku wraz z Zygmuntem Skrobańskim ps. „Blikle" w Komendzie Głównej Armii Krajowej - Oddział II (Informacyjno-Wywiadowczy) - Wydział Legalizacji i Techniki (”198„, ”C-8„, ”Wd-68„, ”218„, ”Agaton„) - komórka legalizacyjna ”Blikle„
Oddział :
Uczestniczka Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału
Nazwisko po mężu:
Krystyna Woyzbun-Skrobańska. Wyszła za mąż za Zygmunta Jana Skrobańskiego ps. "Blikle", z którym miała troje dzieci, córkę i dwóch synów.
Miejsce śmierci:
Londyn
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, Fot: zbiory prywatne: Krystyna Woyzbun-Skrobańska - "Katarzyna" i Zygmunt Skrobański - "Blikle"
Publikacje:
Stanisław Jankowski "Agaton" : Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie : wspomnienia 1939-1946, Biblioteka Syrenki, Państwowy Instytut Wydawniczy, 1996, Wyd. 4, popr. i rozsz.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Krystyna Woyzbun-Skrobańska - "Katarzyna" i Zygmunt Skrobański - "Blikle". Fot. zbiory prywatne.

Krystyna Woyzbun-Skrobańska - "Katarzyna" i Zygmunt Skrobański - "Blikle". Fot. zbiory prywatne.

Nasz newsletter