Data urodzenia:
1921-07-19
Stopień:
starszy sierżant
Miejsce urodzenia:
Gromnin powiat Pułtusk
Imiona rodziców:
Jan - Józefa z domu Skarżycka
Praca w czasie okupacji niemieckiej:
Do wybuchu Powstania pracowała w Fabryce Jarnuszkiewicza (Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych "Konrad, Jarnuszkiewicz i Spółka") przy ulicy Grzybowskiej 25 w Warszawie. Po Powstaniu poszukiwana przez siostrę Stanisławę, która zgłosiła w PCK, że Krystyna wyszła w dniu 1 sierpnia do pracy w fabryce i już nie powróciła.
Adres zamieszkania przed Powstaniem:
Warszawa, ul. Żeromskiego 32 m 10 (Bielany)
Oddział:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - początkowo pracowała jako sanitariuszka w punkcie sanitarnym na terenie Fabryki Jarnuszkiewicza przy ul. Grzybowskiej, następnie I batalion szturmowy "Rum" - 1. kompania szturmowa "Stefan"
Szlak bojowy:
Wola - Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - wywieziona do obozu jenieckiego w pobliżu granicy z Holandią (Stalag VI C Oberlangen), wyzwolona wiosną 1945 przez 1. DP gen. Maczka. Następnie w Pomocniczej Wojskowej Służbie Kobiet (PWSK, ang. Women's Auxiliary Service)
Losy po wojnie:
Pozostała z mężem na Zachodzie.
Odznaczenia:
Krzyż Armii Krajowej
Nazwisko po mężu:
Fudalińska - 1 grudnia 1945 roku wyszła za mąż za Franciszka Fundalińskiego.
Miejsce śmierci:
Buffalo (stan Nowy Jork), USA
Miejsce pochówku:
Cmentarz Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Buffalo, USA
Informacje dodatkowe:
Prawnuczka Powstańca Styczniowego 1863 roku, córka żołnierza 1920 roku. Wychowywana w domu patriotycznie. Matka jej zmarła w 1940 roku. Odtąd Krystyna przejęła opiekę nad młodszym rodzeństwem (najmłodsze dziecko miało 5 lat). W pierwszych dniach Powstania pracowała w szpitalu utworzonym na terenie fabryki Jarnuszkiewicza. Jej brat Tadeusz walczył w Powstaniu na Żoliborzu. Po kapitulacji wywieziony został do obozu jenieckiego w pobliżu Hanoweru. Zginął tragicznie po wojnie.