Pseudonim:
"Łamaj"
Data urodzenia:
1901-09-22
Data śmierci:
1975-11-23
Funkcja:
-
Rocznik:
1901
Stopień:
podporucznik
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1 czerwca 1940 roku - Komenda Główna Armii Krajowej - Oddział III (Operacyjno-Szkoleniowy) - Wydział Lotnictwa "Bociany" - Baza Lotnicza "Łużyce"
Oddział:
Armia Krajowa - VII zgrupowanie (batalion) "Ruczaj" - kompania "Habdank"
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Rodzina biorąca udział w Powstaniu Warszawskim:
Siostrzenica Ładysława Hanna Katarzyna Zawistowska-Nowińska „Hanka Zerwicz” w czasie Powstania Warszawskiego była sanitariuszką na Starym Mieście, zaś jej brat Jerzy Zawistowski “Zerwicz” walczył w batalionie "Miłosz". Ranny 16.08.1944 na ul. Wiejskiej 20, zmarł w wyniku odniesionych ran.
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu X B Sandbostel
Numer jeniecki:
224946
Informacje dodatkowe:
Należał do Aeroklubu Lwowskiego. Wraz z Kazimierzem Chorzewskim uczestniczył w III Lubelsko-Podlaskich Zimowych Zawodach Lotniczych (3 – 5 lutego 1933 roku), startując na samolocie PZL-19 (SP-AHH) i zajmując pierwsze miejsce .
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, MPW-kontakt: p. Tomasz Grochowski, wnuk
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter