Pseudonim:
"Korczyc"
Data urodzenia:
1923-02-22
Data śmierci:
1975-03-18
Funkcja:
-
Stopień:
plutonowy podchorąży
Numer legitymacji AK:
114400
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Antoni - Halina
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od października 1941 roku - Armia Krajowa - 1. Dywizjon 7. pułku ułanów lubelskich "Jeleń” - pluton 1108
Oddział:
Armia Krajowa - 1. Dywizjon (warszawski) 7. Pułku Ułanów Lubelskich "Jeleń” - pluton 1108, po 1 sierpnia - 3. batalion pancerny "Golski", w Śródmieściu Północ - kompania ochrony Kwatery Głównej Okręgu Warszawskiego AK
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe - Śródmieście Północ. Uczestniczył 1 sierpnia 1944 r. w natarciu na Dom Prasy, następnie brał udział w walkach na terenie Politechniki Warszawskiej.
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - brak informacji o miejscach pobytu
Numer jeniecki:
1587
Losy po wojnie:
Po wyzwoleniu wyjechał do Włoch, gdzie wstąpił do 7. Pułku Ułanów Lubelskich w II Korpusie Polskim, po demobilizacji osiadł w Wielkiej Brytanii, po czym wyjechał do USA.
Miejsce śmierci:
USA
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Leszek Krahelski z gen. Januszem Głuchowskim - Londyn wrzesień 1947r. przed Brompton Oratory po mszy za poległych i zmarłych żołnierzy 7. Pułku Ułanów Lubelskich.

Leszek Krahelski z gen. Januszem Głuchowskim - Londyn wrzesień 1947r. przed Brompton Oratory po mszy za poległych i zmarłych żołnierzy 7. Pułku Ułanów Lubelskich.

Nasz newsletter