Pseudonim:
"Horyń"
Data urodzenia:
1906-01-16
Data śmierci:
1944-08-25
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 169 Miejsce: 13
Stopień:
kapral
Numer legitymacji AK:
17734
Udział w konspiracji 1939-1944:
Armia Krajowa - batalion "Kiliński" - 5. kompania "Wysocki-Philips" - pluton 172
Oddział:
Armia Krajowa - batalion "Kiliński" - 5. kompania "Philips" - "Wysocki" - pluton 172. Po przejściu na Stare Miasto - Grupa "Północ" - odcinek "Kuba" - "Sosna" - reduty "Ratusz" i "Pałac Blanka" - kompania por. "Batury" - pluton 172.
Szlak bojowy:
Wola - Śródmieście - Stare Miasto
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
Kuzyn Władysław ps. "Wicher" walczył w tym samym plutonie, bratanica Joanna, była sanitariuszką Grupy "Krybar", poległa w Śródmieściu.
Miejsce śmierci:
Poległ w Pałacu Blanka na pl. Teatralnym. Towarzysze broni owinęli jego zwłoki w biało-czerwony sztandar i zakopali przy ul. Hipotecznej. W lutym 1945 r. ekshumowany przez swojego brata Jana, i wraz z poległą bratanicą, Joanną, został pochowany na cmentarzu w Sobikowie koło Góry Kalwarii.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter