Pseudonim:
"Teresa"
Data urodzenia:
1928-03-02
Data śmierci:
2008-01-24
Funkcja:
sanitariuszka
Miejsce urodzenia:
Lwów
Imiona rodziców:
Józef - Antonina z domu Mokłowska
Oddział:
II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - sanitariat - Punkt Opatrunkowy nr 203 ul. Kasprowicza -"Nasz Dom" pl. Konfederacji 42/44 (al. Zjednoczenia)
Dzielnica:
Żoliborz
Losy po Powstaniu:
Wyjechała z Warszawy z rannymi.
Losy po wojnie:
Po odnalezieniu rodziny wraz z nią znalazła się we Wrocławiu, gdzie jej ojciec Józef Heller uczestniczył w uruchamianiu po wojnie wydziałów lekarskich. Kontynuowała naukę w Liceum ss. Niepokalanek w Szymanowie k. Warszawy, gdzie zdała maturę. We Wrocławiu rozpoczęła studia lekarskie, a po powrocie rodziny do Warszawy - studiowała dalej medycynę w stolicy. Pracowała w II Klinice Chorób Wewnętrznych u prof. Orłowskiego, a następnie przez ponad 30 lat w medycynie szkolnej.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter