Pseudonim:
"Sztokfisz"
Data urodzenia:
1924-03-21
Data śmierci:
1944-09-25
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 148 Miejsce: 66
Stopień:
strzelec
Imiona rodziców:
Bronisław - Maria z domu Frey
Wykształcenie do 1944 r.:
Maturę zrobił w 1938 w Toruniu. W latach 1938-1939 uczęszczał do Szkoły Kadetów we Lwowie. W latach okupacji kontynuował naukę na tajnych kompletach.
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Dolna 41 m. 4
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Olza" - kompania O-1
Szlak bojowy:
Mokotów
Miejsce (okoliczności) śmierci:
25 września 1944 odwiedził matkę informując, że prawdopodobnie po kapitulacji wyjdzie z oddziałem do niewoli. Okoliczności jego śmierci nie są znane. Wg Lesława M. Bartelskiego ("Mokotów 1944", wyd. 3 str. 556) - był ranny w czasie akcji na ul. Czeczota i być może zginął szpitaliku na ul. Czeczota 17. Według innej wersji ostatni raz widziany był w Szpitalu ss. Elżbietanek. Rannych powstańców w tych szpitalach Niemcy zastrzelili lub spalili. Jego ciała nie odnaleziono, mogiła symboliczna znajduje się w grobie rodzinnym na cmentarzu w Gdańsku Oliwie.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter