Mieczysław Józef Zborowicz

Pseudonim:
"Gajowy"
Data urodzenia:
1916-03-18
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
podporucznik
Miejsce urodzenia:
Armawir
Imiona rodziców:
Ludwik - Józefa
Udział w konspiracji 1939-1944:
VI Obwód (Praga) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - Praski Batalion Saperów
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Hetmańska
Oddział:
VI Obwód (Praga) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - Praski Batalion Saperów
Szlak bojowy:
Praga - Choszczówka
Informacje dodatkowe :
W ramach akcji "Wieniec" w nocy z 7 na 8 października 1942 r. na linii kolejowej Warszawa - Dęblin, między stacjami Wawer - Anin, patrol ppor. Mieczysława Zborowicza "Gajowego" o godz. 0:27 wysadził tory na betonowym przepuście pod pociągiem służbowym, wykolejając parowóz i zrywając obydwa tory. Przerwa w ruchu trwała 10 godzin.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

ppor. Mieczysław Zborowicz ps. "Gajowy". Fotografia zamieszczona w wydaniu "Rocznika Warsawskiego X" , str. 163,  artykuł "Działy i Walki Batalionu Saperów Praskich Armii Krajowej".

ppor. Mieczysław Zborowicz ps. "Gajowy". Fotografia zamieszczona w wydaniu "Rocznika Warsawskiego X" , str. 163, artykuł "Działy i Walki Batalionu Saperów Praskich Armii Krajowej".

Fot. :<i> http://db.yadvashem.org</i>

Fot. : http://db.yadvashem.org

Nasz newsletter