Pseudonim:
-
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1944-08-16
Funkcja:
-
Rocznik:
1913
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Piusa XI 50 m.6
Oddział:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan” (Śródmieście) - Podobwód "Sławbor" - odcinek "Topór" - 3. batalion pancerny "Golski"
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Okoliczności śmierci:
Zmarła w wyniku odniesionych ran.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Karta Pocztowa nadesłana do Heleny Trochim przez Biuro Informacyjne PCK, informujące o śmierci w Powstaniu  strz. Waldemara Flaka.  Jako osoba pochowana w jednej mogile z poległych wymieniona jest Nadzieja Parasiuk. Prawdopodobnie chodzi o Nadzieję Tarasiuk, poległą dzień wcześniej. Zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-A-8026 (P/7120/10)

Karta Pocztowa nadesłana do Heleny Trochim przez Biuro Informacyjne PCK, informujące o śmierci w Powstaniu strz. Waldemara Flaka. Jako osoba pochowana w jednej mogile z poległych wymieniona jest Nadzieja Parasiuk. Prawdopodobnie chodzi o Nadzieję Tarasiuk, poległą dzień wcześniej. Zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-A-8026 (P/7120/10)

Zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-A-8026 (P/7120/10)

Zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-A-8026 (P/7120/10)

Nasz newsletter