Pseudonim:
"Zagłoba"
Data urodzenia:
1929-03-24
Data śmierci:
1944-08-17
Funkcja:
-
Stopień:
starszy strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Aleksander - Helena
Udział w konspiracji 1939-1944:
III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 2 Rejon (Koło - cmentarze) - przydział niepotwierdzony.
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - ochotnik, przed godziną "W" znajdował się w miejscu koncentracji na Kole, w dniach 1-2 sierpnia brał udział w akcjach oddziału POS "Jerzyki" por. "Szczęsnego" z batalionu "Miotła", od 3 sierpnia w batalionie "Zośka" - 2. kompania "Rudy" - II pluton "Alek" - w grupie pchor. "Zbroi", od 11 sierpnia w batalionie "Czata 49" - kompania kpt. "Zgody" - pluton por. "Małego".
Szlak bojowy:
Koło - Wola - Muranów - Stare Miasto
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Ciężko ranny podczas walk w Zajezdni Tramwajowej przy ul. Sierakowskiej 8 na Muranowie; zmarł w wyniku odniesionych ran w domu Zakładu Opiekuńczego przy ul. Przebieg.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter