Pseudonim:
"Ryś"
Data urodzenia:
1924-01-03
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec - starszy strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1942 roku - Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Karpaty" - kompania K-1 - III pluton
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - od 1.08.1944 r. batalion "Czata 49" - pluton ppor. "Jagody". Po przejściu na Mokotów powrócił do macierzystej jednostki: pułk KG AK "Baszta" - batalion "Karpaty" - kompania K-1.
Pseudonimy:
"Ryś", "Ryś I"
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto - kanały - Śródmieście - Czerniaków - kanały - Mokotów
Odznaczenia:
Krzyż Walecznych. Wniosek odznaczeniowy z dnia 4.09.1944 r. podpisany przez dowódcę batalionu z uzasadnieniem: "Nie zwracając uwagi na walący się mur oraz ogień granatników wyciągnął zasypanych na ul. Mławskiej 3, gdzie przysypany doznaje ogólnych potłuczeń." Wydarzenie to opisuje Janusz Bełza ps. "Bernard" w wywiadzie udzielonym dla AHM.
Losy po Powstaniu:
Wzięty do niewoli 27.09.1944 r. na Mokotowie z kompanią K-1 pułku "Baszta", na początku października przebywał w obozie przejściowym jeńców AK w Skierniewicach.
Numer jeniecki:
220757
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter