Pseudonim:
"Sokół"
Data urodzenia:
1926-02-23
Data śmierci:
2021-12-23
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Kaplonosy - ZSRR
Imiona rodziców:
Leon - Kazimiera z domu Więcek
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - zgrupowanie "Leśnik" - 1. kompania; ochotnik.
Odniesione rany:
Ranny 28.08.1944 r. w PWPW przy ul. Sanguszki 1.
Szlak bojowy:
Wola - Muranów Stare Miasto - kanały - Żoliborz - Kampinos
Odznaczenia:
W 2008 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Losy po wojnie:
Po wojnie był uznanym kierowcą rajdowym. Był wielokrotnym mistrzem Polski w różnych klasach. Jego największym osiągnięciem było mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej w 1969 roku (wspólnie z Marianem Bieniem w Renault 8 Gordini).
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, baza uczestników PW, P/5901 archiwum zgrupowania AK „Leśnik”. Informację o śmierci przekazano za pośrednictwem Pokoju Kombatanta MPW. MPW-kontakt: p. Mateusz Opasiński
Archiwum Historii Mówionej:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Fotografia dołączona do ankiety uczestnika Powstania Warszawskiego, zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego P/5901 archiwum zgrupowania AK „Leśnik”

Fotografia dołączona do ankiety uczestnika Powstania Warszawskiego, zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego P/5901 archiwum zgrupowania AK „Leśnik”

Nasz newsletter