Pseudonim:
"Sulima"
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1944-09-02
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 119 Miejsce: 56
Rocznik:
1914
Stopień:
kapral podchorąży
Oddział:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 5. Rejon - batalion "Oaza" - 8. kompania WSOP (Wojskowa Służba Ochrony Powstania)
Szlak bojowy:
Sadyba
Miejsce (okoliczności) śmierci :
Wzięty do niewoli i rozstrzelany przez Niemców.
Informacje dodatkowe:
"Rejestr miejsc i faktów zbrodni popełnionych przez okupanta hitlerowskiego na ziemiach polskich w latach 1939-1945: Powstanie Warszawskie 1 VIII - 2 X 1944", Warszawa, 1994 (autorzy Motyl Maja, Rutkowski Stanisław ) wymienia go w grupie około 10 powstańców wziętych do niewoli i rozstrzelanych przez Niemców w egzekucji w rejonie ulic Podhalańskiej i Powsińskiej. Według Rejestru w grupie zabitych wraz z kpr. pchor. Stanisławem Sulikowskim "Sulima" znaleźli się m. in. Jerzy Bronowski "Błysk" , Tadeusz Kujawski "Dzik" , Ryszard Remiszewski "Jarobój" i Henryk Pokrzywnicki „Sękaty”
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter