Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1921-11-19
Data śmierci:
1974-08-18
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Prużany na Wileńszczyźnie
Imiona rodziców :
Stefan - ...
Udział w konspiracji 1939-1944:
Początkowo działał w konspiracji na terenie Wilna. Gdy znalazł się na liście osób przeznaczonych do wywózki w głąb Rosji uciekł do Generalnego Gubernatorswta. W Warszawie od 1943 roku kontynuował działalność konspiracyjną.
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan” (Śródmieście) - Podobwód "Sławbor" (Śródmieście-Południe) - odcinek wschodni "Bogumił" - II Oddział - placówka informacyjna ul. Krucza 13, następnie ul. Mokotowska
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną
Losy po wojnie:
Po wojnie zamieszkał z żoną Janiną Erdman w Gdyni, gdzie był represjonowany przez Urząd Bezpieczeństwa.
Miejsce śmierci :
Łódź
Miejsce pochówku :
Cmentarz przy ul. Szczecińskiej w Łodzi
Publikacje:
Ewangelicy warszawscy w walce o niepodległość Polski 1939-45 : słownik biograficzny. T. 1 / [prace badawcze i red. Alina Eleonora z Rudzkich Janowska et al. ; Komisja Ochrony Pamiątek, Stołeczny Instytut Historyczny przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie]. Oficyna Wydawnicza Mentor ; Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy, 2007.
Źródła:
MPW-baza uczestników PW
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter