Pseudonim:
"Jastrzębiec"
Data urodzenia:
1922-09-20
Data śmierci:
2001-05-13
Funkcja:
-
Stopień:
podporucznik
Numer legitymacji AK:
7019 i 8530
Miejsce urodzenia:
Wola Pierowa - Kutno
Imiona rodziców:
Zygmunt - Jadwiga z domu Kostrzeńska
Udział w konspiracji 1939-1944:
VII Obwód "Obroża" (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - WSOP (Wojskowa Służba Ochrony Powstania)
Oddział:
Armia Krajowa - VII zgrupowanie (batalion) "Ruczaj" - kompania "Habdank" - pluton "Pomorzaka"
Odniesione rany:
Ranny w lewe przedramię i głowę w dniu 13 sierpnia 1944 - hospitalizowany w punkcie opatrunkowym Mokotowska 45, a następnie przy ul.Piusa XI nr.22. Wraca do oddziału na początku września.
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec obozu przejściowego w Ożarowie, następnie w Stalagach : 344 Lamsdorf (pol. Łambinowice na Śląsku), X B Sandbostel, X-C Lübeck. Po wyzwoleniu służy w Polskich Siłach Wartowniczych w strefie amerykańskiej okupowanych Niemiec (do roku 1947)
Numer jeniecki:
102672
Losy po wojnie:
Przenosi się do Międzynarodowego Obozu w Erlangen i rozpoczyna studia na Wydziale Ekonomicznym tamtejszego Uniwersytetu. W 1948 roku po otrzymaniu informacji, że rodzina w Polsce żyje - przez obóz w Lauf i Dziedzicach powraca do Polski.
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter