Pseudonim:
"Jadwiga"
Data urodzenia:
1918-11-15
Data śmierci:
1945-02-22
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 138 Miejsce: 3
Imiona rodziców :
Henryk - Natalia
Wykształcenie i praca:
Fryzjerka
Adres zamieszkania przed Powstaniem :
Warszawa, ul. Staszica 22 m. 7
Oddział:
Uczestniczka Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału
Losy po Powstaniu :
Wywieziona 2 września 1944 r. do obozu koncentracyjnego w Oranienburgu na północ od Berlina, numer więźnia 7829. Następnie osadzona w KL Sachsenhausen.
Miejsce śmierci :
Zmarła w Genshagen (podobóz KL Sachsenhausen)
Źródła:
MPW-baza uczestników PW. PCK - kartoteka, ZBoWiD- kwerenda UdsKiOR
Uwagi :
Data urodzenia: 15.11.1918 (PCK) lub 25.11.1918 (dane: Gedenkstätte Sachsenhausen). Spotykana pisownia nazwiska: Barencholc lub Barenholc. Po wojnie poszukiwana przez matkę Natalię za pośrednictwem PCK (PCK - kartoteka, 1947 r.: poszukujący Natalia Bilska, matka i Stanisław Bilski, brat, podano wówczas, że Stefania rzekomo zmarła w obozie i poproszono o negatywne zaświadczenie w tej sprawie. Natomiast 2 lata później - w 1949 r. w kwestionariuszu dla Związku Bojowników o Wolność i Niepodległość... jako okoliczności śmierci córki Natalia Barencholc podała, że zginęła ona w Warszawie 14.08.1944 r. Uwaga! jest to informacja nieprawdziwa! Źródło: kopia kwestionariusza ZBoWiD - ze zbiorów UdsKiOR)
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter