Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1905-01-02
Data śmierci:
1986-07-31
Funkcja:
lekarz chirurg
Miejsce urodzenia:
Stryj
Imiona rodziców:
Jan - Felicja
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Leszno 136
Oddział:
"Bakcyl" (Sanitariat Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej) - III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - Szpital Karola i Marii ul. Leszno 30 (do 6.08.1944), z polecenia szefa Sanitariatu Kedywu KG AK mjr. "Skiby" kierował zespołem chirurgicznym do chwili zajęcia szpitala przez Niemców, następnie z częścią personelu przeszedł do Szpitala Wolskiego na ul. Płocką 26 - już po wymordowaniu większości jego personelu, rannych oraz chorych. Dnia 10.08.1944 r. wymieniony na zachowanej liście personelu i chorych szpitala, którą na polecenie Niemców sporządzano każdego dnia.
Losy po Powstaniu:
Wyjechał z Warszawy z rannymi
Losy po wojnie:
Po wojnie powrócił do Warszawy, świadczył w sprawach o przyznanie rent bądź praw kombatanckich byłym pacjentom oraz powstańcom warszawskim.
Miejsce śmierci:
Warszawa
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter