Pseudonim:
"Zbigniew"
Data urodzenia:
1915-01-04
Data śmierci:
1984-05-09
Funkcja:
-
Stopień:
porucznik
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Stanisław - Janina
Wykształcenie do 1939 r.:
Absolwent Gimnazjum im. Edwarda Rontalera w Warszawie, student Politechniki Warszawskiej. Od 1938 r. członek Korporacji Akademickiej Arkonia.
Oddział:
II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - zgrupowanie "Żubr" - 1. kompania por. "Starży” (Jerzy Tarczyński)
Szlak bojowy:
Żoliborz
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - brak informacji o miejscach pobytu
Numer jeniecki:
46457
Losy po wojnie:
Po wyzwoleniu pozostał na Zachodzie, studiował na Politechnice w Louvain, w 1946 wrócił do kraju, osiadł we Wrocławiu, pracował jako kierownik działu remontowego elektrowni, organizator i dyrektor Zakładów Prefabrykatów, od 1949 w Warszawie, pracował w przemyśle budowlanym, m.in. jako kierownik Zespołu Inspektorów Nadzoru Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej “Politechnika”, w latach 1968-1970 kierownik robót budowlanych w Barce-el-Mari w Libii, od 1971 członek Zarządu Spółdzielni “Politechnika” i szef pionu inwestycyjnego, ukończył studia inżynierskie na Wydziale Budownictwa Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej (1964) oraz studia magisterskie budownictwa lądowego na Wydziale Inżynierii Budowlanej PW.
Odznaczenia:
Srebrny Krzyż Zasługi z Mieczami, Krzyż Armii Krajowej, Krzyż Partyzancki, Warszawski Krzyż Powstańczy, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter