Pseudonim:
"Foka", "387"
Data urodzenia:
1925-05-24
Data śmierci:
2019-12-29
Funkcja:
sanitariuszka
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Zakrzewo
Imiona rodziców:
Bronisław - Barbara z domu Dłużewska
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Mokotowska 45 m.8
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Gustaw - Harnaś" - kompania "Genowefa"
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu:
Wyszła z Warszawy z ludnością cywilną.
Rodzina biorąca udział w Powstaniu Warszawskim:
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, MPW-materiały do Słownika Uczestników PW, archiwum środowiska b. żołnierzy bat. "Gustaw" - "Harnaś". Informacja o smierci przekazana za pośrednictwem Pokoju Kombatanta MPW
Archiwum Historii Mówionej:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Fotografia z Powstania Warszawskiego wykonana we wrześniu 1944 roku - patrol sanitarny kompanii „Genowefa” na ul. Czackiego. Widoczne na zdjęciu od lewej: z noszami Teresa Choynowska „Foka„ i Maria Choynowska - Klimaszewska ”Scarlett”, w trzecim rzędzie w sukience w kratę  Jadwiga Pryba, po wojnie Kessler, ps. „Wisia". Reszta osób obecnie nierozpoznana. Fot. udostępniona przez środowisko żołnierzy batalionów „Gustaw„ - ”Harnaś”

Fotografia z Powstania Warszawskiego wykonana we wrześniu 1944 roku - patrol sanitarny kompanii „Genowefa” na ul. Czackiego. Widoczne na zdjęciu od lewej: z noszami Teresa Choynowska „Foka„ i Maria Choynowska - Klimaszewska ”Scarlett”, w trzecim rzędzie w sukience w kratę Jadwiga Pryba, po wojnie Kessler, ps. „Wisia". Reszta osób obecnie nierozpoznana. Fot. udostępniona przez środowisko żołnierzy batalionów „Gustaw„ - ”Harnaś”

Teresa  Choynowska „Foka”, „387” - materiały do Słownika Uczestników PW - kwerenda BUW

Teresa Choynowska „Foka”, „387” - materiały do Słownika Uczestników PW - kwerenda BUW

Teresa  Choynowska „Foka”, „387”. Fot. dołączona do ankiety uczestnika Powstania Warszawskiego - ŚZŻAK środ.„Gustaw- Harnaś"

Teresa Choynowska „Foka”, „387”. Fot. dołączona do ankiety uczestnika Powstania Warszawskiego - ŚZŻAK środ.„Gustaw- Harnaś"

Nasz newsletter