Pseudonim:
"Wacek"
Data urodzenia:
1910-08-27
Data śmierci:
1944-08-01
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 120 Miejsce: 44
Imiona rodziców:
Józef - ...
Wykształcenie i praca do 1944 r.:
Ukończył Państwową Szkołę Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda w Warszawie. Pod koniec lat 30. pracował na Politechnice Warszawskiej jako pracownik techniczny. W latach okupacji niemieckiej pracował w Zakładzie Obróbki Metali w Warszawie. Podczas aresztowania przez Niemców pracowników tego Zakładu w celu przewiezienia do pracy w Niemczech, udało mu się uciec i aż do wybuchu Powstania Warszawskiego musiał się ukrywać.
Udział w konspiracji 1939-1944:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 4. Rejon - II batalion szturmowy "Odwet" ("Odwet II") - 2. kompania
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Dolna 20 m.5
Oddział:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 4. Rejon - II batalion szturmowy "Odwet" ("Odwet II") - 2. kompania
Szlak bojowy:
Kolonia Staszica
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Poległ w czasie wycofywania oddziałów powstańczych przy ul. Prezydenckiej. Pochowany został 9.08.1944 w mogile zbiorowej, grób II w podwórzu przy ul. Sandomierskiej 19.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter