Pseudonim:
"Orzeł"
Data urodzenia:
1914-09-10
Data śmierci:
1944-00-00
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 65 Miejsce: 47
stopień:
-
Miejsce urodzenia :
Burwin, powiat Biała Podlaska
Imiona rodziców :
Jan - Józefa
Wykształcenie i zawód :
Policjant
Adres zamieszkania przed Powstaniem:
Warszawa, ul. Złota 57
Oddział :
Uczestnik Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału
Szlak bojowy :
Śródmieście Północ
Miejsce pochowania:
Prawdopodobnie pochowany na ul. Wareckiej 13, w podwórzu - mogiła zbiorowa. Dane PCK - "napis na grobie częściowo zatarty, pseudonim Orzeł". Brak bliższych danych
Informacje dodatkowe:
Po wojnie poszukiwany przez żonę Janinę Polikarską, która podała w Polskim Czerwonym Krzyżu, że Wacław Polikarski brał udział w Powstaniu Warszawskim, ale mógł walczyć pod zmienionym nazwiskiem. Według zgłoszenia żony należał do Armii Krajowej i od 1 VIII 1944 nie dał znaku życia. Powojenne poszukiwania nie przyniosły rezultatów (1946-1949). W 1948 został uznany za zmarłego przez sąd grodzki w Warszawie.
Źródła:
MPW-baza Mur Pamięci, Mur Pamięci - dokumentacja: PCK - kartoteka poszukiwań, Archiwum Państwowe m. st. Warszawy - zaginiony w l.1939-1945, w 1948 uznany za zmarłego - sąd grodzki w Warszawie.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

Nasz newsletter