Pseudonim:
"Wilk"
Data urodzenia:
1896-02-14
Data śmierci:
1944-10-04
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 88 Miejsce: 41
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Józef - Stanisława
Udział w konspiracji 1939-1944:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Bałtyk" - kompania B-2
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Grochowska 99
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Bałtyk" - kompania B-2
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec obozu w Skierniewicach
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Zmarł w Szpitalu Powiatowym w Skierniewicach
Miejsce pochówku :
Pochowany na Cmentarzu św. Józefa przy ul. Kozietulskiego w Skierniewicach. Po wojnie przeniesiony na Cmentarz Wojskowy na Powązkach (A 26-13-23).
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, PCK - kartoteka
Uwagi:
PCK - kartoteka: Walenty Nartowski, ur. 14-02-1896, adres przedpowstaniowy ul. Grochowska 99/1, zawód buchalter [księgowy], "Brał udział w Powstaniu, depozyt był złożony w RGO w Skierniewicach, został zniszczony w dniu wkroczenia armii radzieckiej do Skierniewic". Uwaga! w kartotece Polskiego Czerwonego Krzyża istnieją dwa sprzeczne zapisy dotyczące okoliczności śmierci i miejsca śmierci Walentego Nartowskiego I) poległ między 25 a 30 września na Mokotowie, zwłoki zabrane z Czeczota 19 (ciemny blondyn, lewa ręka w szynie, ubrany w zielony szlafrok w czarne pasy), pochowany w marcu 1945 roku w mogie zbiorowej w Parku Dreszera. Ekshumacja wtórna - na Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli. Osoba poszukująca - bratanek Jan Nartowski, Warszawa, ul. Grottgera, czerwiec 1945. Zapis II dotyczy zgonu w szpitalu powiatowym w Skierniewicach, tamtejszego miejsca pochowania oraz szczegółowych danych na temat depozytu rzeczy zmarłego.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

Nasz newsletter