Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1929-08-01
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Adamów
Oddział:
Uczestniczka Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału.
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu X B Sandbostel, Barak 90, następnie przeniesiona do Stalagu VI C Oberlangen
Numer jeniecki:
224262
Uwagi:
Przebywając w obozie jenieckim w listopadzie 1944 roku poszukiwała Jerzego Trafisza, ur. 08.07.1925 w Warszawie, syna Zygmunta i Kazimiery, zamieszkałego do Powstania przy ul. Hożej 36/36
Literatura:
Dziewczęta ze stalagu VI C Oberlangen, oprac. i wybór tekstów Felicja Bańkowska i Krystyna Kabzińska, Warszawa, Bellona, 1998.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Polski Czerwony Krzyż - kartoteka jeniecka, ślad poszukiwania w listopadzie 1944 roku przez Wandę Śniegocką  Jerzego Trafisza, ur. 08.07.1925 w Warszawie, syna Zygmunta i Kazimiery, zamieszkałego do Powstania przy ul. Hożej 36/36 (według innych zapisów PCK Jerzy Trafisz powrócił do Polski z Anglii jako żołnierz WP w maju 1947 roku. Do Niemiec wywieziony po Powstaniu Warszawskim, jednak w wykazie żołnierzy Powstania Warszawskiego nie figuruje.

Polski Czerwony Krzyż - kartoteka jeniecka, ślad poszukiwania w listopadzie 1944 roku przez Wandę Śniegocką Jerzego Trafisza, ur. 08.07.1925 w Warszawie, syna Zygmunta i Kazimiery, zamieszkałego do Powstania przy ul. Hożej 36/36 (według innych zapisów PCK Jerzy Trafisz powrócił do Polski z Anglii jako żołnierz WP w maju 1947 roku. Do Niemiec wywieziony po Powstaniu Warszawskim, jednak w wykazie żołnierzy Powstania Warszawskiego nie figuruje.