Pseudonim:
"Witek"
Data urodzenia:
1931-12-08
Data śmierci:
2004-08-20
Funkcja:
łącznik
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Stefan - Maria z domu Rolicz-Piekarska
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Żurawia 26 m.8
Oddział:
Armia Krajowa - batalion "Zaremba"-"Piorun" - 2. kompania - ochotnik.
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną - trafił do obozu przejściowego w Pruszkowie. Skierowany został w transporcie więźniów w kierunku Oświęcimia, jednak udało mu się zbiec w okolicy Skawiny na skutek partyzanckiej akcji wysadzania torów. Wyzwolenia doczekał w Woli Radziszowskiej.
Losy po wojnie:
Po zakończeniu działań wojennych próbował wraz z rodzicami ponownie zamieszkać w Warszawie, jednakże ich mieszkanie zostało już zajęte przez inne osoby. W związku z tym zatrzymali się w Łodzi, gdzie ukończył studia chemiczne i od 1956 roku pracował w przemyśle i biurach projektów.
Odznaczenia:
Krzyż Armii Krajowej, Warszawski Krzyż Powstańczy, Krzyż Partyzancki, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2004). Awansowany do stopnia kaprala, następnie porucznika.
Nazwisko po wojnie:
Witold Drzewica-Dobrowolski
Miejsce śmierci:
Zielona Góra
Miejsce pochówku:
Pochowany na Cmentarzu w Zielonej Górze, w kwaterze 78A, rząd 8, grób 5
Informacje dodatkowe:
Walczył w Śródmieściu w rejonie ulic Wilczej i Poznańskiej
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter