Pseudonim:
"dr Marek"
Data urodzenia:
1913-09-23
Data śmierci:
1969-06-17
Funkcja:
lekarz
Stopień:
porucznik
Udział w konspiracji 1939-1944:
VI Obwód (Praga) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - brak dokładnych danych na temat przydziału
Oddział:
VI Obwód (Praga) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - brak dokładnych danych na temat przydziału
Szlak bojowy:
Praga
Losy po wojnie:
Po 1945 r. m.in. dyrektor Szpitala Praskiego oraz ordynator oddziału laryngologicznego tejże placówki. Działacz Stronnictwa Demokratycznego - był m.in. przewodniczącym Dzielnicowego Komitetu SD na Pradze Północ, a także członkiem Plenum Stołecznego Komitetu SD i ekspertem partyjnym ds. ochrony zdrowia. Z ramienia SD przez trzy kadencje zasiadał w Radzie Narodowej m.st. Warszawy, gdzie był m.in. przewodniczącym Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej. Zasiadał w Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Awansowany do stopnia majora.
Odznaczenia:
Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Partyzanckim, Medalem 10-lecia Polski Ludowej, Złotą Honorową Odznaką Za Zasługi dla Warszawy.
Miejsce śmierci:
Warszawa. Pochowany na Cmentarzu Komunalnym na Powązkach (ob. Cmentarz Wojskowy).
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter