Pseudonim:
"Wik"
Data urodzenia:
1926-11-06
Data śmierci:
2003-06-04
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Żyrardów
Udział w konspiracji 1939-1944:
Komenda Główna Armii Krajowej - Oddział VI BiP (Biuro Informacji i Propagandy)
Miejsce śmierci:
Warszawa
Informacje dodatkowe:
W 1942 r. wstąpił do ZWZ-Pionierzy Pancerni „Pobudka”-AK. Od 1943 r. pracował w Biurze Informacji Propagandy (BIP) przy KG AK w Warszawie. Od 25 lipca 1944 r. walczył w OP „Huragan”, następnie w SBP „Skała”. W Warszawie robił reportaże z egzekucji i miejsc po egzekucjach oraz fotoreportaże z okupowanej Warszawy. Brał udział we wszystkich bojowych akcjach OP „Huragan” i SBP »Skała« jako fotoreporter i radiooperator Baonu. Po 1945 r. studiował na Wydziale Mechanicznym Politechniki Warszawskiej, potem pracował na stanowisku adiunkta i starsze-go wykładowcy. Następnie był zatrudniony w charakterze starszego projektanta, głównego konstruktora i kierownika działu. W 1950 r. poddany był śledztwu politycznemu na UB. Autor 20 wynalazków opatentowanych w Polsce oraz 10 patentów za granicą, między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i in.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Witold Kalisiak (1926-2003). Fot. archiwum prywatne

Witold Kalisiak (1926-2003). Fot. archiwum prywatne

Okupacja. Warszawa. Zdjęcie grupowe uczniów Liceum im. Jana Zamojskiego od góry od  lewej pierwszy - Wyrzykowski, drugi Andrzej Knoll, w środku Witold Kalisiak, na dole drugi od lewej Janusz Cegiełła,  trzeci od lewej Witold Trzeciakowski.Fot. ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IP/1460, zbiór Janusza Cegiełły, w czasie powstania Prasowego Sprawozdawcy Wojennego - PSW "Rawicz"

Okupacja. Warszawa. Zdjęcie grupowe uczniów Liceum im. Jana Zamojskiego od góry od lewej pierwszy - Wyrzykowski, drugi Andrzej Knoll, w środku Witold Kalisiak, na dole drugi od lewej Janusz Cegiełła, trzeci od lewej Witold Trzeciakowski.Fot. ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, sygn. MPW-IP/1460, zbiór Janusza Cegiełły, w czasie powstania Prasowego Sprawozdawcy Wojennego - PSW "Rawicz"

Nasz newsletter