Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1922-11-18
Data śmierci:
1944-09-13
Funkcja:
-
Adres zamieszkania przed Powstaniem:
Warszawa, ul. Żytnia 29
Oddział :
Armia Krajowa – zgrupowanie „Kryska” – 5. kompania – przydział niepotwierdzony.
Szlak bojowy:
Górny Czerniaków
Miejsce (okoliczności) śmierci :
Poległ na ul. Rozbrat.
Miejsce pochówku:
Jego ciało zostało odnalezione 27.04.1949 roku wraz z drugim poległym żołnierzem w gruzach budynku Rozbrat 26 oraz dokumentami, bronią i chlebakiem, portfelem. Według opisu PCK ubrany był w mundur niemiecki i buty z cholewami, śmierć była spowodowana bliskim rozerwaniem pocisku lub bomby, a jego szczątki były razem ze szczątkami poległego kolegi Zygmunta Janusza Kondrakiewicza, ps. Smętek, ur. 23.10.1922 r. Po ekshumacji Władysław Łokicki został przeniesiony na Cmentarz Powstańców Warszawy, ul. Wolska 174/176.
Źródła:
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej - Żołnierze podziemnych formacji niepodległościowych, Polski Czerwony Krzyż, informacje przekazane przez p. Piotra Kowalskiego, kuzyna Władysława Łokickiego
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter