Włodzimierz Andrzej Dębowski

Pseudonim:
"Pszczoła"
Data urodzenia:
1904-03-17
Data śmierci:
1978-04-03
Funkcja:
-
Stopień:
porucznik
Imiona rodziców:
Władysław - Anastazja z domu Kowalenko
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1941 - Korpus Bezpieczeństwa (KB) - przydział nieznany
Oddział:
Korpus Bezpieczeństwa - mjr Milan
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu IV B Mühlberg.
Numer jeniecki:
298807 lub 368164, patrz: "UWAGI"
Miejsce śmierci :
Wrocław
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, baza uczestników PW, PCK-kartoteka, MPW-kontakt: p. Augustyn Łukowski /archiwum prywatne: kopia aktu zgonu wystawiona przez USC we Wrocławiu, kopia poświadczenia autentyczności podpisów płk. Albina Sobocińskiego ps. "Roland" (vel Jan Fedorowicz) i kpt. Tadeusza Suchockiego ps. "Radwan" na zaświadczeniu, że ww. Włodzimierz Dębowski w czasie Powstania Warszawskiego awansowany został do stopnia porucznika. Dokument wystawiony przez Biuro Notarialne w Warszawie, data wystawienia nieczytelna.
Uwagi :
Uwaga! Numer jeniecki Włodzimierza Dębowskiego widniejący we wczesnych zapisach Polskiego Czerwonego Krzyża to 298.807, Stalag IV B, natomiast numer jeniecki podany w roku 1976, gdy W. Dębowski zgłosił się do PCK osobiście, w celu uzyskania zaświadczenia za okres pobytu w niewoli to 368.164. W bazie MPW numer jeniecki 298807 ma pielęgniarka Anita Serni ps. "Ewa", po Powstaniu przebywająca Stalagu IV B/ H w Zeithain.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter