Powrót do biogramów

Wojciech
Szarras

Pseudonim
"Sęk"
Data urodzenia
1924-12-30
Data śmierci
1992-03-22
Stopień
-
Stopień
kanonieronier
Miejsce urodzenia
Nurzec - Bielsk Podlaski
Imiona rodziców
Lucjan - Honorata z domu Ługowska
Oddział
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" - IV zgrupowanie "Gurt" - 2. Harcerska Bateria Artylerii Przeciwlotniczej "Żbik" - III (569) pluton.
Szlak bojowy
Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu 344 Lamsdorf; następnie w Stalagu XVIII C Markt-Pongau. 1 maja 1945 roku przeniesiony do Artbeitskommando obozu Markt-Pongau w miejscowości Landeck nad granicą ze Szwajcarią. W tym samym dniu Wehrmacht przekazał go wraz z grupą jeńców szwajcarskiej straży granicznej. W Szwajcarii został internowany i włączony do 5 pułku piechoty 2. Dywizji Strzelców Pieszych gen. Prugar-Ketlinga
Numer jeniecki
105153
Losy po wojnie
Powrócił do kraju 26 listopada 1945 r. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Pracował kolejno w "PAGED" Polska Agencja Drewna w Warszawie - zaraz po powrocie do kraju, C. Hartwig S.A. Międzynarodowi Ekspedytorzy Biuro Terenowe w Warszawie od 1 listopada 1950 r. do 31 sierpnia 1952 r., Centrala Deratyzacji, Dezynsekcji, Dezynfekcji Warszawa, ul. Dobra od października 1952 r. (dział planowania), od zimy 1963 r. pracował w Państwowym Zakładzie Wydawnictw Lekarskich w Warszawie na stanowisku dyrektora ekonomicznego poprzednio w tej samej firmie w dziale planowania i statystyki.
Miejsce śmierci
Sulejówek,
Zaproponuj zmiany w biogramie Zaproponuj Nowy biogram