Pseudonim:
"Gryf"
Data urodzenia:
1922-03-07
Data śmierci:
1989-03-16
Funkcja:
-
Stopień:
kapral podchorąży / podporucznik
Miejsce urodzenia:
Golina powiat koniński
Imiona rodziców:
Wacław - Stanisława
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Leszno 27
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - odcinek "Kuba" - "Sosna" - Korpus Bezpieczeństwa - 1. batalion szturmowy KB "Nałęcz" - 1. kompania; w Śródmieściu batalion "Piorun"
Szlak bojowy:
Stare Miasto - kanały - Śródmieście
Odniesione rany:
Ciężko ranny 15.08.1944 r. na Starym Mieście
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
W batalionie KB „Nałęcz” walczyło jeszcze dwóch braci Mirowskich: Jerzy Mirowski ps. „Wilk” i Henryk Mirowski ps. "Dąb" oraz ich wuj Zygmunt Zatorski „Zew”
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu 344 Lamsdorf oraz Oflagu VII A Murnau
Numer jeniecki:
102376
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Zdjęcie wykonane po wojnie w 1945 r.  w Brukseli. Stoją od lewej: NN, Jerzy Mirowski ps. "Wilk", obok ciężko ranny w powstaniu Zbigniew Mirowski ps. "Gryf" i Henryk Mirowski "Dąb".  Fot. z archiwum rodzinnego Filipa Dęba-Mirowskiego, udostępnione przez p. Jacka Sztejerwalda

Zdjęcie wykonane po wojnie w 1945 r. w Brukseli. Stoją od lewej: NN, Jerzy Mirowski ps. "Wilk", obok ciężko ranny w powstaniu Zbigniew Mirowski ps. "Gryf" i Henryk Mirowski "Dąb". Fot. z archiwum rodzinnego Filipa Dęba-Mirowskiego, udostępnione przez p. Jacka Sztejerwalda

Nasz newsletter