Zdzisław Bronisław Tyrcha

Pseudonim:
"Alojzy"
Data urodzenia:
1921-03-13
Data śmierci:
1944-08-24
Funkcja:
-
Stopień:
kapral podchorąży
Miejsce urodzenia:
Lwów
Imiona rodziców:
Bruno - Józefa
Pseudonimy:
"Alojzy", "1781"
Udział w konspiracji 1939-1944:
Narodowa Organizacja Wojskowa / Armia Krajowa - batalion NOW-AK "Antoni" - 1. kompania "Aniela" - pluton 1902
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Paweł" - batalion "Antoni" - kompania "Aniela", od 7.08.1944 Grupa "Północ" - zgrupowanie "Róg" - batalion "Gustaw" - kompania "Aniela" - II pluton
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto
Miejsce śmierci:
Poległ na pl. Zamkowym.
Miejsce pochówku:
Pochowany wraz z rodzicami Brunonem i Józefą Tyrchami w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (Stare Powązki - grób Andrzejka Tyrchy z 1943 roku).
Publikacje:
Barbara Affek-Bujalska, Edward Pawłowski: "Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej. Suplement"
Uwagi :
Spotykane dwie różne daty urodzenia: 13 i 18.03.1921, na tablicy epitafijnej - wiek 23 lata. Spotykane dwie wersje imienia matki: Józefa (zgodnie z Cm. Powązkowskim) i Jadwiga (błędnie)
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter