Pseudonim:
"Ral"
Data urodzenia:
1923-05-02
Data śmierci:
1944-08-29
Funkcja:
-
Stopień:
kapral
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Jerzy - Regina
Pseudonimy:
"Ral", "1282"
Udział w konspiracji 1939-1944:
Narodowa Organizacja Wojskowa / Armia Krajowa - batalion NOW-AK "Antoni" - 1. kompania "Aniela"
Adres przed Powstaniem:
Warszawa ul. Wolska 49 m. 11
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Paweł" - batalion "Antoni" - kompania "Aniela", od 7.08.1944 Grupa "Północ" - zgrupowanie "Róg" - batalion "Gustaw" - kompania "Aniela"
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto
Miejsce śmierci:
Poległ na ul. Kilińskiego.
Informacje dodatkowe - losy rodziny:
Jego ojciec Jerzy Jan Białoskórski został wyprowadzony przez Niemców z kościoła Św. Wojciecha na Woli i rozstrzelany (ok.5.08.1944). Siostra Jadwiga (rocznik 1929) została wywieziona do obozu przejściowego w Pruszkowie, a następnie skierowana na roboty przymusowe do Rzeszy.
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, baza uczestników, MPW-kontakt: relacja siostry poległego, p. Jadwigi Świderskiej z d. Białoskórskiej [MPW-pismo 2010 r.], ŚZŻAK - Archiwum Środowiska Żołnierzy batalionów "Gustaw"-"Harnaś"
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter