Pseudonim:
"Kazik II"
Data urodzenia:
1919-07-10
Data śmierci:
1981-12-06
Funkcja:
-
Stopień:
kapral podchorąży
Miejsce urodzenia:
Bełkowo powiat Płock
Imiona rodziców:
Rudolf - Stanisława z domu Burska
Wykształcenie do 1939 r.:
Absolwent Państwowej Szkoły Drogowej w Warszawie.
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od stycznia 1941 r. - żołnierz kompanii "Kotłownia" zgrupowania "Fabryka" Związku Walki Zbrojnej na Żoliborzu. Po przekształceniu "Fabryki" w Batalion Sztabowy, a następnie w pułk Komendy Głównej Armii Krajowej "Baszta", wszedł w skład kompanii B-1 batalionu "Bałtyk". Ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy Piechoty.
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Bałtyk" - kompania B-1 - III pluton.
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną.
Losy po wojnie:
Od 1947 r. żonaty z Jadwigą Hoppe, z którą miał trzy córki. W 1951 r. ukończył Wydział Inżynierii Sanitarnej Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat pracował w warszawskich biurach projektowych. Równocześnie działał społecznie w Radzie Osiedlowej, był aktywnym członkiem ZBoWiD i Klubu Środowiska "Baszta". W latach 70. był inicjatorem przebudowy wojennych kwater Pułku AK "Baszta" na Wojskowych Powązkach. Społecznie wykonał projekt nowych kwater i osobiście nadzorował ich przebudowę.
Miejsce śmierci:
Warszawa, pochowany w Kwaterze Batalionu AK "Baszta" na Wojskowych Powązkach.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter