Pseudonim:
"Narcyz"
Data urodzenia:
1925-01-23
Data śmierci:
2005-09-08
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Jan - Eugenia
Oddział:
Grupa "Północ" - Państwowy Korpus Bezpieczeństwa (PKB) dowódca ppor. "Roman Żak"
Szlak bojowy:
Stare Miasto
Rodzina biorąca udział w Powstaniu Warszawskim:
W 1951 roku ożenił się z sanitariuszką z okresu Powstania Warszawskiego - dr Marią Kotecką (1922-1991).
Losy po wojnie:
Od 1951 roku pracował w Zakładach Mięsnych w Trzebnicy, na stanowisku lekarza weterynarii.
Miejsce śmierci:
Szczecin
Miejsce pochówku :
Cmentarz Centralny w Szczecinie, kwatera 61 E, rząd 8, grób 11
Uwagi:
Według informacji zawartych w nocie biograficznej żony, dr Marii Koteckiej - Noceń, Zygmunt Noceń ps. „Narcyz”, ranny w trakcie walk, nie opuścił Warszawy, lecz pozostał w ruinach miasta jako „Robinson warszawski". Opuszczająca Warszawę w połowie września 1944 Maria Kotecka utraciła kontakt z Zygmuntem i nic nie wiedziała o jego dalszych losach. W artykule także informacja o odznaczeniu orderem Zygmunta Nocenia orderem Virtuti Militari -informacja o odznaczeniu obecnie niezweryfikowana przez MPW - brak bliższych danych).
Źródła:
MPW-baza uczestników PW. Artykuł wspomnieniowy o Marii Koteckiej - Noceń udostępniony przez OIL w Szczecinie (MPW-teczka: Kotecka Maria). Miejsce pochowania na podstawie informacji w serwisie cmentarze.szczecin.pl - serwis informacyjny Miasta Szczecin.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter