kartka dla powstańca

Chcesz podziękować Powstańcom Warszawskim? Wyślij kartkę w ramach akcji BohaterON – włącz historię!

Każdy, kto zechce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek dostępnych na terenie całej Polski. Umożliwia to edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich.

W 2014 roku z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego została zorganizowana akcja Kartka dla Powstańca – z podziękowaniem za wolność. Dzieci z ponad 30 szpitali z całej Polski wykonały biało-czerwone kartki, podczas prac plastycznych poznając historię Powstania Warszawskiego. Za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego 3600 pięknych prac trafiło do rąk bohaterów walk z 1944 roku. W 2015 roku została zorganizowana druga edycji akcji „Mali i wielcy bohaterowie”.

Odzew na akcję przerósł najśmielsze oczekiwania a  wielu uczestników Powstania  i dzieci koresponduje do dziś.

Tak powstał pomysł tegorocznej akcji  BohaterON – włącz historię, upamiętniający Powstańców Warszawskich, przygotowany z okazji 72. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez wrocławską Fundację Rosa.

BohaterON – włącz historię! powstał, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.

BohaterON  to ogólnopolska kampania promująca postawy patriotyczne oraz uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego m.in. poprzez umożliwienie wysłania symbolicznych kartek

w formie tradycyjnej lub za pośrednictwem strony internetowej  www.bohateron.pl - do wybranego Powstańca. Na portalu www.bohateron.pl  przedstawiono  sylwetki i zdjęcia uczestników walk o stolicę, zaczerpnięte z albumu Powstańcy 1944/70/2014 i pozyskane z archiwów Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Muzeum Powstania Warszawskiego można otrzymać kartkę BohaterON, wypełnić  i zostawić ją w specjalnie przygotowanej skrzynce pocztowej. Akcja trwa do 2 października 2016 roku, po jej zakończeniu kartki trafią do adresatów.

Więcej informacji i punkty dystrybucji kartek znajdują się na  www.bohateron.pl 

Zobacz także


rocznica

Zdobycie gmachu PAST-y w obiektywie powstańczych filmowców

Zdobycie PAST-y było jednym z największych sukcesów Powstańców Warszawskim, ale również jednym z najlepiej udokumentowanych wydarzeń.

więcej
koncert

Stanisława Celińska zaśpiewa w Pokoju na lato

Stanisława Celińska – znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą – wystąpi na specjalnym koncercie w Pokoju na lato. Warszawianka, silnie związana ze stołeczną Pragą jak nikt potrafi wprowadzić w klimat, nastrój i wciągnąć słuchacza w swoją opowieść. Jak mówi w filmie „Nowa Warszawa” marzyła o scenie teatralnej, by znaleźć się w kolorowym świecie i jednocześnie mieć bezpośredni kontakt z publicznością. O jej niezwykłej mocy scenicznej przekonamy się w ostatnią sobotę sierpnia.

więcej
BIP

Zarządzenia

Przeczytaj zarządzenia opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Muzeum Powstania Warszawskiego

więcej
bip

dyrektor i zastępcy

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego oraz jego zastępcy

więcej