kartka dla powstańca

Chcesz podziękować Powstańcom Warszawskim? Wyślij kartkę w ramach akcji BohaterON – włącz historię!

Każdy, kto zechce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek dostępnych na terenie całej Polski. Umożliwia to edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich.

W 2014 roku z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego została zorganizowana akcja Kartka dla Powstańca – z podziękowaniem za wolność. Dzieci z ponad 30 szpitali z całej Polski wykonały biało-czerwone kartki, podczas prac plastycznych poznając historię Powstania Warszawskiego. Za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego 3600 pięknych prac trafiło do rąk bohaterów walk z 1944 roku. W 2015 roku została zorganizowana druga edycji akcji „Mali i wielcy bohaterowie”.

Odzew na akcję przerósł najśmielsze oczekiwania a  wielu uczestników Powstania  i dzieci koresponduje do dziś.

Tak powstał pomysł tegorocznej akcji  BohaterON – włącz historię, upamiętniający Powstańców Warszawskich, przygotowany z okazji 72. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez wrocławską Fundację Rosa.

BohaterON – włącz historię! powstał, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.

BohaterON  to ogólnopolska kampania promująca postawy patriotyczne oraz uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego m.in. poprzez umożliwienie wysłania symbolicznych kartek

w formie tradycyjnej lub za pośrednictwem strony internetowej  www.bohateron.pl - do wybranego Powstańca. Na portalu www.bohateron.pl  przedstawiono  sylwetki i zdjęcia uczestników walk o stolicę, zaczerpnięte z albumu Powstańcy 1944/70/2014 i pozyskane z archiwów Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Muzeum Powstania Warszawskiego można otrzymać kartkę BohaterON, wypełnić  i zostawić ją w specjalnie przygotowanej skrzynce pocztowej. Akcja trwa do 2 października 2016 roku, po jej zakończeniu kartki trafią do adresatów.

Więcej informacji i punkty dystrybucji kartek znajdują się na  www.bohateron.pl 

Zobacz także


nasz patronat

Konkurs literacki „Kartka z Powstania Warszawskiego”

Konkurs literacki „Kartka z Powstania Warszawskiego” wystartował 1 sierpnia o godzinie 17:00, w symbolicznej Godzinie „W”. Zmagania konkursowe zostały rozpisane na 63 dni. Właśnie tyle, ile trwało powstanie.

więcej
podsumowanie zbiórki

300 tysięcy złotych zebranych na pomoc Powstańcom Warszawskim

Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty na rzecz Powstańców Warszawskich. Dzięki Wam na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wpłynęło w sumie 300 tys. zł.

więcej
relacja

przeszli ulicami Woli w hołdzie zamordowanym cywilom

5 sierpnia, po raz drugi ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci. Po oficjalnych uroczystościach przy Pomniku Pamięci 50 tysięcy mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców w Powstaniu Warszawskim, Warszawiacy przeszli ulicami Woli w kierunku cmentarza Powstańców Warszawy oraz wystawy poświęconej ofiarom cywilnym „Zachowajmy ich w pamięci”.

więcej

redakcja BIP

Osoby odpowiedzialne za informacje znajdujące się w Biuletynie Informacji Publicznej Muzeum Powstania Warszawskiego

więcej