kartka dla powstańca

Chcesz podziękować Powstańcom Warszawskim? Wyślij kartkę w ramach akcji BohaterON – włącz historię!

Każdy, kto zechce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek dostępnych na terenie całej Polski. Umożliwia to edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich.

W 2014 roku z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego została zorganizowana akcja Kartka dla Powstańca – z podziękowaniem za wolność. Dzieci z ponad 30 szpitali z całej Polski wykonały biało-czerwone kartki, podczas prac plastycznych poznając historię Powstania Warszawskiego. Za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego 3600 pięknych prac trafiło do rąk bohaterów walk z 1944 roku. W 2015 roku została zorganizowana druga edycji akcji „Mali i wielcy bohaterowie”.

Odzew na akcję przerósł najśmielsze oczekiwania a  wielu uczestników Powstania  i dzieci koresponduje do dziś.

Tak powstał pomysł tegorocznej akcji  BohaterON – włącz historię, upamiętniający Powstańców Warszawskich, przygotowany z okazji 72. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez wrocławską Fundację Rosa.

BohaterON – włącz historię! powstał, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.

BohaterON  to ogólnopolska kampania promująca postawy patriotyczne oraz uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego m.in. poprzez umożliwienie wysłania symbolicznych kartek

w formie tradycyjnej lub za pośrednictwem strony internetowej  www.bohateron.pl - do wybranego Powstańca. Na portalu www.bohateron.pl  przedstawiono  sylwetki i zdjęcia uczestników walk o stolicę, zaczerpnięte z albumu Powstańcy 1944/70/2014 i pozyskane z archiwów Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Muzeum Powstania Warszawskiego można otrzymać kartkę BohaterON, wypełnić  i zostawić ją w specjalnie przygotowanej skrzynce pocztowej. Akcja trwa do 2 października 2016 roku, po jej zakończeniu kartki trafią do adresatów.

Więcej informacji i punkty dystrybucji kartek znajdują się na  www.bohateron.pl 

Zobacz także


pożegnanie

Odszedł nasz kolega, Jakub Radzięta

Z ogromnym smutkiem żegnamy naszego wieloletniego kolegę, Jakuba Radziętę.

więcej
25 września

Zajęcia modelarskie w Sali Małego Powstańca

Zapraszamy na zajęcia modelarskie dla młodzieży od 12 roku życia, podczas których będzie można wykonać model powstańczego wozu „Kubuś” oraz poznać jego historię.

więcej
koncert

Stanisława Celińska zaśpiewa w Pokoju na lato

Stanisława Celińska – znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą – wystąpi na specjalnym koncercie w Pokoju na lato. Warszawianka, silnie związana ze stołeczną Pragą jak nikt potrafi wprowadzić w klimat, nastrój i wciągnąć słuchacza w swoją opowieść. Jak mówi w filmie „Nowa Warszawa” marzyła o scenie teatralnej, by znaleźć się w kolorowym świecie i jednocześnie mieć bezpośredni kontakt z publicznością. O jej niezwykłej mocy scenicznej przekonamy się w ostatnią sobotę sierpnia.

więcej

Informacje nieogłoszone w BIP

Informacje publiczne, które nie zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej, są udostępniane wszystkim zainteresowanym na wniosek.

więcej