Ferie 2022 w Fotoplastikonie Warszawskim: Wokół legend warszawskich

edukacja

W tym roku podczas ferii zimowych w Fotoplastikonie Warszawskim towarzyszyć nam będą niezwykłe legendy o Warszawie. Usłyszycie opowieści o stolicy zarówno te powszechnie kojarzone, jak i te mniej lub nawet w ogóle współcześnie nieznane. Zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat.

W pierwszym tygodniu zajęć opowiemy Wam  między innymi legendę o Warsie i Sawie, królu strażniku oraz niespełnionym marzeniu. W trakcie spotkań będziemy wykonywać ciekawe zadania plastyczne, rozwiązywać zagadki i krzyżówki. Warsztaty poprowadzi grupa twórcza „Sztuczki ze sztuką”, którą tworzą absolwentki historii sztuki, przybliżające najmłodszym zagadnienia związane ze sztuką.

W drugim tygodniu zajęć pobawimy się także w teatr, w którym uczestnicy zajęć będą mogli wcielić się w rolę złego Bazyliszka, księżniczki zamienionej w Złotą Kaczkę, pięknej Syreny, Mistrza Tyma – twórcę dzwonu na Kanonii czy odważnego Janka Kominiarczyka. Zwieńczeniem będzie wykonanie prac artystycznych m.in. modelu warszawskich kamienic, woreczków „pachnących” czarami, surrealistycznych kolaży czy złotych orderów. Warsztaty w drugim tygodniu poprowadzi Marzena Szugiero – historyczka i kulturoznawczyni, przewodniczka miejska, pasjonatka judaistyki i kostiumologii, od lat związana z edukacją nieformalną; współpracująca między innymi z Fundacją Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii oraz Muzeum m.st. Warszawy.


Serdecznie zapraszamy. U nas zawsze jest twórczo i wesoło!

Termin: 31.01–11.02.2022 r.
Godz.: 12.00–13.30
Miejsce: Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa
Wiek uczestników: 6–10 lat

WSTĘP BEZPŁATNY.
Ze względu na ograniczoną liczbę osób obowiązują zapisy: mkoziara@1944.pl msikon@1944.pl

LINK do wydarzenia: https://bit.ly/3ACIAjY

Zobacz także

Nasz newsletter