Finał 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Finał 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (22-29.09.2014r.) to spotkanie ze znakomitymi artystami, dla których Poetka była i jest ważną inspiracją. Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników piosenki...

Finał 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (22-29.09.2014r.) to spotkanie ze znakomitymi artystami, dla których Poetka była i jest ważną inspiracją. Gwiazdą Koncertu Galowego będzie Katarzyna Groniec z premierowym recitalem „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. W koncercie „Nowa Energia w piosence” wystąpi Anna Smołowik. W Jury oceniającym 10-tkę Finalistów zasiądzie m. in. kompozytor i wieloletni przyjaciel Poetki – Zygmunt Konieczny. Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników piosenki Agnieszki Osieckiej.

Odbywający się w ramach Festiwalu Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” rozstrzygnie się w trakcie Koncertu Finałowego, transmitowanego przez Program III Polskiego Radia (28.09.2014r., godz. 20.00). Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka, Wiktor Zborowski wybierze swoich faworytów spośród 10 Finalistów. Z interpretacjami utworów Poetki wystąpią: Jakub Blokesz, Marta Chyczewska, Ewa Jakubowicz, Piotr Kosewski, Katarzyna Lassak, Irena Melcer, Martyna Sojka, Mateusz Weber, Agata Zakrzewska, Dorota Zygadło. Akompaniować będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jakuba Lubowicza.

Werdykt Jury zostanie ogłoszony podczas Koncertu Galowego w Teatrze Palladium (29.09.2014r.). Tego wieczoru odbędzie się także premiera recitalu „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej” w mistrzowskim wykonaniu Katarzyny Groniec z zespołem. To złożony w całości z tekstów Poetki, liryczny i dramatyczny spektakl muzyczny, w którym usłyszymy interpretacje takich utworów jak m. in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „Ja nie chcę spać”.

W ramach 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” odbędzie się też koncert jednej z Laureatek Konkursu z lat ubiegłych, czyli „Nowa Energia w Piosence” (22.09.2014r., Nova Scena Teatru ROMA). Anna Smołowik, aktorka teatralna i kabaretowa, zaprezentuje swój debiutancki recital pt. „Obsesje” z tekstami Julii Holewińskiej, w aranżacji Hadriana Filipa Tabęckiego z zespołem.

Program:

22 września 2014, godz. 20.00

„Nowa Energia w Piosence” - Koncert Anny Smołowik „Obsesje”
Nova Scena, Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul. Nowogrodzka 49 (wejście od ul. Św. Barbary 12)
Bilety dostępne w Teatrze ROMA (w kasie i online)

27 września 2014r., godz. 20.00

Koncert 10 Finalistów 17. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej",
Muzeum Powstania Warszawskiego - Warszawa, ul. Grzybowska 79 Hala B (pod Liberatorem)
Wstęp wolny!

28 września 2014r., godz. 20.00

Koncert Finałowy 10 Finalistów 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” z udziałem Jury
Transmisja na antenie Programu III Polskiego Radia

29 września 2014r., godz. 19.00

Koncert Galowy 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
Teatr Palladium - Warszawa, ul. Złota 9
Cześć I. Koncert 10 Finalistów, ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród.
Część II. "ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej" – premiera recitalu Katarzyny Groniec

Bilety w kasie Teatru Palladium, na palladium.art.pl / ebilet.pl / eventim.pl / ticketpro.pl
Organizatorem 17. Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" jest Fundacja „Okularnicy”
www.okularnicy.org.pl >     www.facebook.com/Fundacja.Okularnicy.im.A.Osieckiej >

17. Festiwal i Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” odbywa się pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP, Prezydent Miasta St. Warszawy oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 17. Festiwal i Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt:
Biuro Prasowe, Maja Raczyńska – Kaczmarek, biuro.prasowe@okularnicy.org.pl tel. 501 104 708

Zobacz także

Nasz newsletter