Finał fotograficznej gry miejskiej "Twoja klisza z Powstania" i koncert Krzysztofa Zalewskiego

Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego oraz rozdane nagrody. W tym roku przyznanych zostanie 12 nagród jury w 4 kategoriach...

Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego oraz rozdane nagrody. W tym roku przyznanych zostanie 12 nagród jury w 4 kategoriach: reportaż, obiekt w ruchu, portret i detal oraz nagroda internautów. Finał konkursu uświetni koncert KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO.

Fotograficzna gra miejska „Twoja klisza z Powstania” odbyła się 2 sierpnia 2015 roku na ulicach Żoliborza. Tegoroczna, dziewiąta edycja, zatytułowana „Wyspa Żoliborz”, zorganizowana w ramach obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, została poświęcona organizacji państwa powstańczego, które funkcjonowało w lipcu i sierpniu 1944 roku na warszawskim Żoliborzu. Zadaniem ponad 300 uczestników gry było rozwiązywanie zagadek, odnajdywanie punktów akcji gry oraz wykonanie zdjęć.

W jury konkursu fotograficznego zasiedli: Lidia Popiel, fotografka oraz wykładowca na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej; Zbigniew Furman, fotograf Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Paweł Brząkała pracownik Fotoplastikonu Warszawskiego. Godz. 18:30, Audytorium im. Jana Nowaka–Jeziorańskiego

Finał fotograficznej gry miejskiej "Twoja klisza z Powstania" uświetni koncert Krzysztofa Zalewskiego. Początek o godz. 20.00 w Sali pod Liberatorem.

KRZYSZTOF ZALEWSKI
Muzyk, kompozytor, autor tekstów, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. W 2004 roku zadebiutował płytą "Pistolet", a później szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie, występując na scenie w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku wydał autorską płytę "ZELIG". To album wymagający, szukający nowych dróg, nie dający się zagrzebać w rutynie. W tym roku Zalewski wraz z Organkiem stanowili wokalny i gitarowy trzon trasy i zespołu Męskie Granie Orkiestra. Obecnie Zalef pracuje nad kolejnym albumem, a nowe piosenki artysta sprawdza już na żywym organizmie publiczności na koncertach.

Muzyka Krzysztofa Zalewskiego to, jak mówi Jacek "Budyń" Szymkiewicz, "narracje przepełnione miłością, tęsknotą, odwagą, nadzieją, strachem i całym spektrum młodego serca, spragnionego życia w każdej jego nieprzewidywalnej magnetycznej odsłonie.”

Wstęp 10 PLN. Bilety do nabycia w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przez INTERNET > Bilet wstępu na koncert KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO nie upoważnia do zwiedzania ekspozycji.

Zobacz także

Nasz newsletter