18.05

Gra Muzealna „Historia pewnego albumu”

Rodzinne historie, te smutne i te wspaniałe, żyją w pamięci najstarszych członków rodziny. W każdym domu są zapomniane pudła z pamiątkami, stare albumy fotograficzne, koperty, bilety, listy, zapiski, dokumenty.

W przeddzień tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w muzealnej grze terenowej.

Każda rodzina ma swoje skarby, które mieszczą się w albumach, pudełkach ze starociami i schowanych na strychu kartonach. Często są one zapomniane i zagubione, a żeby dotrzeć do niektórych trzeba mieć sporo szczęścia.

Odwiedzając kolejne punkty gry, uczestnicy poznają historię jednej rodziny. Dowiedzą się na czym polegały konspiracyjne zadania tajemniczych bohaterów, gdzie mieszkali, a także co działo się z nimi podczas Powstania Warszawskiego i po zakończeniu wojny.

Gracze odwiedzą muzealne zakamarki, sprawdzą swoją orientację w terenie, zwinność i szybkość. Odkryją, jak wiele ukrytych ciekawostek można znaleźć w historii pozornie zwyczajnej rodziny. Uczestnicy otrzymają też wskazówki, które pomogą im w zdobyciu informacji o swoich przodkach i utrwaleniu relacji o ich życiu. 

18.05.2018 (piątek), godz. 19.00-21.30

Udział w grze jest bezpłatny, konieczna REJESTRACJA (od 11.05.2018)

Zobacz także


22.05

Na pierwszej linii: Marek Sygacz

Nasz gość właśnie wrócił z Syrii - będzie pokazywał zdjęcia stamtąd, ale nie tylko - pracował także na Krymie, w Donbasie (zarówno po stronie ukraińskiej jak i prorosyjskiej) oraz w Iraku.

więcej
13.05

Ekran z dziadkiem: „Stawiam na Tolka Banana”

Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.

więcej
12.05

Majowa placówka dobrych gier

Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety!

więcej
21.04

„Orzeł” skonstruowany

Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, podczas których uczestnicy wykonają model okrętu podwodnego ORP „Orzeł” w skali 1:400 oraz poznają jego historię.

więcej