18.05

Gra Muzealna „Historia pewnego albumu”

Rodzinne historie, te smutne i te wspaniałe, żyją w pamięci najstarszych członków rodziny. W każdym domu są zapomniane pudła z pamiątkami, stare albumy fotograficzne, koperty, bilety, listy, zapiski, dokumenty.

W przeddzień tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w muzealnej grze terenowej.

Każda rodzina ma swoje skarby, które mieszczą się w albumach, pudełkach ze starociami i schowanych na strychu kartonach. Często są one zapomniane i zagubione, a żeby dotrzeć do niektórych trzeba mieć sporo szczęścia.

Odwiedzając kolejne punkty gry, uczestnicy poznają historię jednej rodziny. Dowiedzą się na czym polegały konspiracyjne zadania tajemniczych bohaterów, gdzie mieszkali, a także co działo się z nimi podczas Powstania Warszawskiego i po zakończeniu wojny.

Gracze odwiedzą muzealne zakamarki, sprawdzą swoją orientację w terenie, zwinność i szybkość. Odkryją, jak wiele ukrytych ciekawostek można znaleźć w historii pozornie zwyczajnej rodziny. Uczestnicy otrzymają też wskazówki, które pomogą im w zdobyciu informacji o swoich przodkach i utrwaleniu relacji o ich życiu. 

18.05.2018 (piątek), godz. 19.00-21.30

Udział w grze jest bezpłatny, konieczna REJESTRACJA (od 11.05.2018)

Zobacz także


28.04

in situ – teatr Ateneum

Zapraszamy wszystkich na drugie spotkanie w czwartym sezonie wykładów Modernistyczna Przestrzeń Warszawy: IN SITU. W najbliższą sobotę zwiedzać będziemy jeden z najciekawszych plastycznie obiektów reprezentujących polski styl dekoracyjny lat dwudziestych- budynek Związku Zawodowego Pracowników Kolejowych RP, będący współcześnie siedzibą Teatru "Ateneum".

więcej
warsztaty

Portret dokumentalny

PORTRET DOKUMENTALNY to warsztaty fotograficzne i reporterskie w ramach Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Ustanowiona przez Muzeum Powstania Warszawskiego Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody” propaguje ideę społeczeństwa obywatelskiego, a także popularyzuje postawy patriotyczne i altruistyczne.

więcej
25.04

Warszawa innych miast – Rzym

Miasto cesarzy i papieży od wieków inspirowało architektów z całego świata – także w Warszawie. Które warszawskie budynki mają swoje korzenie w Wiecznym Mieście? Jak zwiedzić Rzym nie wyjeżdżając z Warszawy?

więcej
22.04

Ekran z dziadkiem: „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”

Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.

więcej