Gruzja nad Wisłą.

26 maja, w Dniu Niepodległości Gruzji w Audytorium im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbędzie się spotkanie poświęcone historii stosunków polsko - gruzińskich. Głównym punktem spotkania będzie projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Jerzego...

 26 maja, w Dniu Niepodległości Gruzji w Audytorium im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbędzie się spotkanie poświęcone historii stosunków polsko - gruzińskich. Głównym punktem spotkania będzie projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Jerzego Lubacha pt. W rogatywce i tygrysiej skórze. Dokument ten przedstawia pasjonującą, a zupełnie nieznaną szerszym kręgom historię bohaterskiego udziału gruzińskich oficerów w szeregach Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Polskich Siłach Zbrojnych podczas II Wojny Światowej. W tym szczególnym dla Gruzji dniu warto przypomnieć ich losy.

Projekcja będzie poprzedzona krótkim wstępem historycznym, po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem twórców filmu oraz osób blisko związanych z Gruzją.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 złożeniem symbolicznego wieńca pod pomnikiem poświęconym gruzińskim oficerom kontraktowym, znajdującym się na terenie Muzeum.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Fundacja Georgiae Faveo.

Wstęp wolny.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację e-mailową: info@gef.org.pl

Więcej informacji na stronie: www.gef.org.pl

Płk. Kakuca – Czolokoszwili wśród gruzińskich oficerów WP (1932 r.)

Zobacz także

Nasz newsletter