Historie Alternatywne - Janusz Zajdel, patron polskiej fantastyki.

Historie alternatywne – to nowy cykl spotkań Radiowej Dwójki i Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w podróż po alternatywnych światach, ustrojach i galaktykach. Co by było, gdyby Polacy wygrali II wojnę światową...

Historie alternatywne – to nowy cykl spotkań Radiowej Dwójki i Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w podróż po alternatywnych światach, ustrojach i galaktykach. Co by było, gdyby Polacy wygrali II wojnę światową, jak potoczyłyby się losy Europy, gdyby nasi rodacy nie zostali wyrzuceni z Kremla? I jak mogłyby wyglądać polskie kolonie na księżycu?


Raz w miesiącu w Muzeum Powstania Warszawskiego będziemy rozmawiać o polskiej fantastyce z jej autorami, krytykami, czytelnikami oraz z historykami. Przyjrzymy się alternatywnym historiom tworzonym przez takich pisarzy jak Łukasz Orbitowski, Marcin Wolski, Jacek Komuda, czy Szczepan Twardoch.

Pierwsze spotkanie już w środę, 21 stycznia o godzinie 18:00 w auli Jana Nowaka Jeziorańskiego. O Januszu Zajdlu i jego krytyce totalitaryzmu opowiedzą Paweł Dunin Wąsowicz, Piotr Gociek oraz Maciej Parowski.
Audycja do wysłuchania na antenie Dwójki w sobotę, 24 stycznia, o godzinie 12.00.

Zapraszają Barbara Schabowska i Mateusz Matyszkowicz.

Kolejne spotkania w następnych miesiącach!

Zobacz także

Nasz newsletter