Jak narysować Liberatora, czyli historia widziana oczami dziecka.

Zapraszamy dzieci i rodziców na Dzień Dziecka w Muzeum Powstania Warszawskiego. W programie warsztaty plastyczne z twórcami książek "Jak narysować": Olą Szkodą i Radkiem Żabińskim oraz aktywności...

Zapraszamy na Dzień Dziecka w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak narysować Liberatora? Jak narysować Zawiszaka? Jak narysować łączniczkę? Premiera nowej serii wydawniczej Muzeum Powstania Warszawskiego dla dzieci. 8 czerwca 2013, godz. 12.00 – 15.00, Park Wolności obok Muzeum Powstania Warszawskiego, wstęp wolny.

W programie warsztaty plastyczne z twórcami książek: Olą Szkodą i Radkiem Żabińskim oraz zabawy nawiązujące do historii Warszawy od praczasów do współczesności, m.in.:

spotkanie z Warsem zajęcia ze średniowiecznym rycerzem i XVII-wiecznym szlachcicem śpiewanki z akordeonistą, nauka gry w „zośkę” historyczny bieg sprawnościowy

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat na wspólną podróż po dziejach Warszawy. Naszymi przewodnikami będą mądra żyrafa Grażynka i zabawny ptaszek Gwarek. Razem z nimi będziemy odkrywać jak łatwo jest narysować historię Warszawy. Pomożemy Warsowi odnaleźć Sawę i naprawić kolczugę średniowiecznemu rycerzowi broniącemu przeprawy przez Wisłę. Spróbujemy podpisać się gęsim piórem i z pomocą szlachcica wykonać pieczęć lakową i rodzinny monogram. Przed wojną na każdym podwórku rozgrywano „zośkowe” mistrzostwa, dlatego na warszawskim pikniku dzieci również poćwiczą zręczność pod okiem mistrzów tej gry.

Historia Warszawy to także Powstanie Warszawskie, trudne czasy PRL i dynamiczna współczesność. W nawiązaniu do tych historii dzieci poznają Zawiszaka i łączniczkę, spróbują zdobyć ulubione produkty w PRL-owskim sklepie i pokażą najciekawsze wg. nich miejsca na mapie dzisiejszej Warszawy.

Dla tych młodych ludzi, którzy bardzo lubią zajęcia sportowe proponujemy bieg przez warszawską historię, w którym trzeba będzie wypróbować się w aktywnościach charakterystycznych dla kolejnych okresów w dziejach stolicy. Każde dziecko, które weźmie udział w pikniku otrzyma „Niezbędnik rysownika-historyka”. Zapraszamy!

 

 

 

Partnerzy:

Zobacz także

Nasz newsletter