Jeżeli kochać to nie indywidualnie - walentykowa wystawa jednodniowa.

14 lutego w Fotoplastikonie Warszawskim zapraszamy na jednodniową, walentykową wystawę ilustracji autorstwa rysownika komiksowego Ernesto Gonzalesa. Prezentowane rysunki pochodzą z...

14 lutego w Fotoplastikonie Warszawskim zapraszamy na jednodniową, walentynkową wystawę  ilustracji autorstwa rysownika komiksowego Ernesto Gonzalesa. Prezentowane rysunki pochodzą z najnowszego wydawnictwa Muzeum Powstania Warszawskiego „Ze śpiewnika Starszych Panów”. Oprawę słowno-muzyczną wystawy stanowić z kolei będą radiowe nagrania Kabaretu Starszych Panów, pochodzące z wydawnictwa Muzeum – „Radiowy Kabaret Starszych Panów”. Zapraszamy 14 lutego w godz. 10:00-18:00.


Jednymi z ostatnich publikacji Instytutu Stefana Starzyńskiego, oddziału Muzeum Powstania Warszawskiego, są dwie pozycje przedstawiające twórczość warszawskiego Kabaretu Starszych Panów. „Ze śpiewnika Starszych Panów” pod redakcją Moniki i Grzegorza Wasowskich to wyjątkowe wydawnictwo zawierające wybrane utwory autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.  Projekt graficzny śpiewnika został przygotowany przez agencję reklamową PZL pod kierownictwem Konstantego Kota Przybory. Do śpiewnika załączona jest płyta z oryginalnymi podkładami muzycznymi Kabaretu Starszych Panów. Utwory zostały zilustrowane przez znanego rysownika komiksowego Ernesto Gonzalesa. Na potrzeby wystawy w Fotoplastikonie te niezwykłe ilustracje zostały przygotowane w wersji trójwymiarowej.

Oprawę słowno-muzyczną wystawy będą stanowić nagrania, które pochodzą z kolejnego „kabaretowego” wydawnictwa Instytutu – „Radiowy Kabaret Starszych Panów”. To przygoda, w trakcie której słuchacze zapoznają się z niepowtarzalnymi wersjami radiowymi Kabaretu Starszych Panów. Eleganckie, dowcipne teksty autorstwa Jeremiego Przybory okraszone doskonałą muzyką skomponowaną przez Jerzego Wasowskiego ukazały się w czterech częściach (łącznie 13 płyt). W wydanych po raz pierwszy nagraniach radiowych, wśród których znajduje się aż 7 programów, które nie zachowały się w wersji telewizyjnej, a które były nadawane w latach 1958-1966, można usłyszeć m.in. Irenę Kwiatkowską, Barbarę Krafftównę, Kalinę Jędrusik, Zofię Kucównę, Wiesława Gołasa, Wiesława Michnikowskiego, Edwarda Dziewońskiego, czy Bohdana Łazukę.

Zobacz także

Nasz newsletter