Koncert Jana A. P.Kaczmarka. Bilety w sprzedaży!

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na koncert laureata Oskara Jana A. P. Kaczmarka „Spojrzenie Wolności”, który odbędzie się w ramach 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obok kompozytora...

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na koncert laureata Oskara Jana A. P. Kaczmarka „Spojrzenie Wolności”, który odbędzie się w ramach 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obok kompozytora wystąpią Leszek Możdżer, Polska Orkiestra Radiowa pod dyr. Macieja Sztora i Szymon Kaczmarek - DJ Oshowski. Prowadzenie: Jan A. P. Kaczmarek.

29 lipca o godz. 21.00 w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp z ważnym, czyli nieskasowanym biletem do Muzeum Powstania Warszawskiego (bilety do nabycia na bieżąco w kasie MPW).W programie:

Skomponowany specjalnie na 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego utwór muzyczny Otwarte Okno na orkiestrę kameralną w składzie: kwintet smyczkowy, harfa, flet, obój, klarnet, waltornia oraz fortepian z udziałem DJ’a o czasie trwania ok. 15 - 20 minut. Utwory z filmów:

Marzyciel: Impossible opening, This is Neverland;
Niewierna: Unfaithful, Burning pictures;
Dwa utwory z filmu Passchendaele;
Wojna i pokój: Borodino, Austerlitz i Bezuhov.


Celem projektu muzycznego Spojrzenie Wolności jest pokazanie emocji, jakie towarzyszyły młodym Powstańcom podczas walk w Warszawie w 1944 roku, emocji związanych z tym o co walczyli, czyli wolnością. Poprzez ten projekt Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie pokazać uniwersalną ideę, jaka towarzyszy każdemu człowiekowi i która motywowała Powstańców Warszawskich – poczucia i potrzeby wolności. To właśnie Powstanie Warszawskie było sposobem realizacji tej potrzeby.

Zobacz także

Nasz newsletter