Koncert Katy Carr and The Aviators.

Finał tegorocznej fotograficznej gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania" uświetni występ brytyjskiej wokalistki i multiinstrumentalistki polskiego pochodzenia - Katy Carr. Przed koncertem ogłosimy wyniki konkursu oraz rozdamy nagrody...

Finał tegorocznej fotograficznej gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania" uświetni występ brytyjskiej wokalistki i multiinstrumentalistki polskiego pochodzenia - Katy Carr. Przed koncertem ogłosimy wyniki konkursu oraz rozdamy nagrody. W tym roku przyznanych zostanie 12 nagród jury w 4 kategoriach: zdjęcie reportażowe, obiekt w ruchu, portret i detal oraz 1 nagroda internautów. 11 października 2013 r. wręczenie nagród godz. 18.30, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, koncert Katy Carr and The Aviators godz. 20.00, Sala pod Liberatorem. Wstęp na koncert 10 PLN. Bilety do nabycia w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Katy Carr to brytyjska wokalistka i multinstrumentalistka polskiego pochodzenia, zafascynowana Polską i jej historią. Występuje z grupą The Aviators. Ich muzyka określana jest jako eksperymentalne połączenie folku i popu.Artystka nagrała cztery albumy – „Screwing Lies” (2001), „Passion Play” (2003), „Coquette” (2009) oraz „Paszport” (2012). Jej singiel „Kommander’s Car” z płyty „Coquette” (2009) został zainspirowany ostatnimi 80 metrami brawurowej ucieczki z obozu koncentracyjnego Auschwitz dokonanej przez Kazimierza Piechowskiego oraz jego kolegów, którzy przebrani w mundury SS wyjechali z obozu w ukradzionym samochodzie komendanta Rudolpha Hössa w czerwcu 1942 roku. Pomysł piosenki powstał w sierpniu 2009 roku podczas pracy nad ścieżką dźwiękową do 25 minutowego filmu dokumentalnego „Kazik and the Kommander’s Car” (pol. „Kazik i samochód komendanta”, w reżyserii Hannah Lovell).

Piechowski w wywiadzie dla BBC odniósł się do piosenki Kommander’s Car mówiąc, że „jest jak brama zamykająca dramat jego życia”, a o Katy powiedział: „ona precyzyjnie opisała ten dramat w swojej piosence. Zawsze uważałem, że ten najbardziej dramatyczny moment w moim życiu nie zostanie usłyszany. Teraz mogę zamknąć ten rozdział.”

W listopadzie 2011, Katy została nominowana do London Music Award wraz z Kate Bush i PJ Harvey.

Jej czwarty album, „Paszport”, został nagrany w 2012 roku, w 70. rocznicę ucieczki Kazimierza Piechowskiego z Auschwitz. Cały album inspirowany jest losem członków polskiego ruchu oporu z okresu II wojny światowej. Na płycie znalazł się ponownie utwór dedykowany Piechowskiemu „Kommander’s Car”, utwór „Wojtek”, którego bohaterem jest syryjski niedźwiedź brunatny oraz szeregowiec służący w 2. Korpusie Polskim – Wojtek oraz utwór pt. „Mała little Flower” poświęcony Irenie Opdyke (pseudonim Mała) jednej z 6339 Polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz jej narzeczonemu Jankowi Ridlowi (pseudonim „Mercedes Benz”), który zginął w czasie akcji bojowej w maju 1944 roku, na dzień przed zaplanowanym ślubem.

Podczas koncertu w Muzeum Powstania Warszawskiego artystka zaprezentuje głównie materiał z płyty „Paszport”.

Wstęp 10 PLN. Bilety do nabycia w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zobacz także

Nasz newsletter